Prośba o pomoc w częściowym dofinansowaniu do materaca przeciwodleżynowego

Wysokość dofinansowania do materaca przeciwodleżynowego przez instytucje pomocowe

Koszt materaca wynosi 5 260,00 zł

NFZ refunduje 550 zł + PCPR/MOPS 150% ( 825 zł ) = 1375 zł

Osoby niepełnosprawna musi dopłacić 3 885,00 zł

Dofinansowanie jest zbyt małe, żeby osoba niepełnosprawna mogła pozwolić sobie zakupić z tak niskiej renty inwalidzkiej materac.

Są to materace drogie i bardzo skuteczne, osoba niepełnosprawna, która już cierpiała z powodu odleżyn, będzie robić wszystko (szukać sponsorów, darczyńców), żeby już takiej męki nie przechodzić. Osoby, które już widziały odleżyny na pewno wiedzą, co to są za rany i trzeba je leczyć latami.

Bez odpowiednich zabezpieczeń odleżyny się odnowią

Opis materaca

Materac Roho to jeden z najskuteczniejszych dostępnych na świecie systemów przeciwodleżynowych. Stosowany w profilaktyce i leczeniu uszkodzeń skóry o różnym pochodzeniu. Technologia Dry Floatation pozwala na idealne dopasowanie powierzchni materaca do ciała użytkownika. Niweluje punkty zwiększonego nacisku, rozkłada ciężar ciała na całą powierzchnię materaca.
Materac Roho składa się z 4 sekcji dzięki czemu można każdą z nich dopasować indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Posiada otwory w podstawie umożliwiające odpływ płynów oraz wentylację.

Nie wymaga zasilania zewnętrznego.
Zalecany szczególnie osobom z występującymi już odleżynami do IV stopnia włącznie, po przeszczepach skóry lub resekcji tkanki skórnej, częściowo lub całkowicie unieruchomionych. Zalecany również osobom o dużym zagrożeniu odleżynami lub innymi urazami skóry.

  • WYŚLIJ SMS

  • MÓJ PROFIL W FUNDACJI

  • WPŁAĆ PRZEZ PAYU